Prelegenci

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Krzysztof Wróbel

Firma: Klinika Kardiochirurgii, Szpital Medicover w Warszawie

Doktor nauk medycznych, specjalista kardiochirurg z certyfikatem europejskiego Towarzystwa KardioTorakochirurgiczngo. Studiował medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Rochester, Nowy Jork. Otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego za publikację roku 2015 i Nagrodę Polskiego Towarzystwa KardioTorakochirurgicznego za najlepszą publikację w latach 2014-2015. W 2018 roku laureat nagrody naukowej im. Zbigniewa Religii przyznawanej przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie zastosował nowatorską technikę przezkoniuszkowego wszczepienia nici ścięgnistych bez krążenia pozaustrojowego pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej z użyciem systemu Neochord za co otrzymał wyróżnienie w konkursie Złoty Skalpel 2015 organizowanym przez Puls Medycyny. Był jednym z wykładowców podczas Kongresu Inspiracji organizowanego przez Marka Kamińskiego. W ciągu ostatniego roku uczył wykonywania tego zabiegu w ośrodkach w Europie oraz w USA. Wraz z jednym z pionierów kardiochirurgii robotowej Dr Chitwoodem opracował symulator do nauki przezkoniuszkowego wszczepiania nici ścięgnistych. W 2017 roku uczestniczył w pierwszym w świecie zabiegu równoczasowego zastosowania techniki przezkoniuszkowego wszczepienia nici ścięgnistych bez krążenia pozaustrojowego pod kontrolą echokardiografii trójwymiarowej z użyciem systemu Neochord oraz przeznaczyniowego wszczepienia pierścienia mitralnego Cardioband, co zostało opublikowane w European Heart Journal. W 2018 wykonał pierwsze w Polsce zabiegi plastyki zastawki mitralnej z zastosowaniem robota chirurgicznego DaVinci.

Bierze udział w sesjach:

 • KARDIOCHIRURGIA: Kiedyś sztuczne zastawki, teraz sztuczne serce… gdzie granice? Nowe możliwości dla najtrudniejszych chorych.

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  KARDIOCHIRURGIA: Kiedyś sztuczne zastawki, teraz sztuczne serce… gdzie granice? Nowe możliwości dla najtrudniejszych chorych.

  Prezentacje:

  • Mechaniczne serce – LVAD, BiVAD i TAH – alternatywa dla przeszczepu serca?
  • Harpoon, NeoChord, DaVinci – nowoczesna chirurgia zastawki mitralnej
  • Frozen Elephant Trunk – kompleksowe leczenie rozległych tętniaków aorty
  • Małoinwazyjne zabiegi transplantacji płuc

  Podsumowanie prowadzących sesję i dyskusja

  KARDIOCHIRURGIA: Kiedyś sztuczne zastawki, teraz sztuczne serce… gdzie granice? Nowe możliwości dla najtrudniejszych chorych.

  • Marek Deja - kierownik, Oddział Kardiochirurgii, Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach
  • Bogusław Kapelak - kierownik, Oddział Kliniczny Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
  • Krzysztof Wróbel - Klinika Kardiochirurgii, Szpital Medicover w Warszawie
  • Michał Zembala - Katedra i Oddział Kliniczny Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

POWRÓT