Konferencja NTEC: pierwsza edycja za nami. Do zobaczenia za rok!

WOK/Rynek Zdrowia - 29-04-2018

15 sesji tematycznych, ponad 400 uczestników, ok. 70 wykładów i prezentacji z udziałem wybitnych kardiologów i przedstawicieli innych dziedzin medycyny. I Konferencja „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych” (NTEC) za nami.

Konferencja NTEC: pierwsza edycja za nami. Do zobaczenia za rok!

Przypomnijmy, że 19 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkali się nie tylko przedstawiciele świata medycyny, ale również Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Konferencja pozwoliła jej uczestnikom na zapoznanie się z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w diagnostyce i terapii schorzeń sercowo-naczyniowych. Spotkanie w szerokim gronie ekspertów było znakomitą okazją do wymiany opinii i argumentów osób związanych z odmiennymi aspektami projektowania, wdrażania i użytkowania innowacyjnych rozwiązań.

Konferencję zwieńczyła sesja finałowa pt. „Bariery transferu nowych technologii do codziennej praktyki klinicznej w Polsce”.

Jej uczestnicy, zarówno klinicyści, naukowcy, jak starali się odpowiedzieć na - ważnych dla rozwoju innowacji w polskiej medycynie - pytanie: czy środowisko medyczne, przedsiębiorcy i instytucje centralne mówią w Polsce wspólnym językiem jeśli chodzi o wdrażanie nowych technologii do praktyki klinicznej?

Relacje i doniesienia z konferencji na bieżąco ukazują się w portalu rynekzdrowia.pl w dziale Kardiologia i na stronie: www.rynekzdrowia.pl/Listy/NTEC,53768.html

Materiały z konferencji opublikowane zostaną także w lipcowo-sierpniowym wydaniu magazynu Rynek Zdrowia (nr 4/2018).

- W opinii uczestników i obserwatorów konferencji, jej formuła sprawdziła się znakomicie, dlatego już dzisiaj zapowiadamy zorganizowanie w przyszłym roku drugiej edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych” (NTEC) - informują organizatorzy.

Wszystkim Gościom pierwszej edycji NTEC serdecznie dziękujemy za twórczy i inspirujący udział w konferencji. Do zobaczenia za rok w Katowicach!

Organizatorzy I Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych” (NTEC 2018):

• Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Górnośląskie Centrum Medyczne
• III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca
• Redakcja magazynu i portalu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą - Grupą PTWP.