Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Anna Janik

Anna Janik

Firma: Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

Stanowisko: przewodnicząca

Wykształcenie:  Położna- licencjat Uniwersytet Śląski – Wydział Prawa i Administracji – mgr administracji, Studia podyplomowe: Zarządzanie i administracja w ochronie zdrowia- Politechnika Śląska i Śląska Akademia Medyczna Zarządzanie ryzykiem w ochronie zdrowia- Uniwersytet Warszawki Prawo medyczne i bioetyka – Uniwersytet Jagielloński, Doktorat- doktor nauk o zdrowiu- Ślaski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Doświadczenie zawodowe:  Położna i położna oddziałowa Sali Porodowej w Szpitalu w Mikołowie , Samorząd terytorialny szczebla powiatowego i wojewódzkiego, Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach , Naczelna Pielęgniarka w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach.

Praca w samorządzie  I - kadencja członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach, II- kadencja Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach,  VI- kadencja członek Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Katowicach , I i II kadencja członek Naczelnego Sądu Pielęgniarek
 i Położnych w Warszawie

Zainteresowanie: Kryminały, podróże, malarstwo impresjonistyczne

 

Bierze udział w sesjach:

 • Bezpieczeństwo wykonywania zawodu lekarza i pielęgniarki

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Bezpieczeństwo wykonywania zawodu lekarza i pielęgniarki

  • Warunki i organizacja pracy a odpowiedzialność personelu medycznego
  • Odpowiedzialność i bezpieczeństwo personelu medycznego w warunkach walki z pandemią SARS-CoV-2
  • Kilka słów o definicjach – błąd medyczny, zdarzenie niepożądane, zdarzenie medyczne, powikłanie, błąd organizacyjny
  • Nauczmy się uczyć na błędach – zgłaszanie zdarzeń niepożądanych to nie jest donosicielstwo
  • Czy rosnąca liczba roszczeń pacjentów skutkuje podnoszeniem poziomu zarządzania ryzykiem medycznym (klinicznym) w polskich szpitalach?

  Bezpieczeństwo wykonywania zawodu lekarza i pielęgniarki

POWRÓT

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) przenosi się do internetu

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)”.

Wymagająca utrzymania zasad izolacji społecznej pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności. Dlatego III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się w czerwcu 2020 r. w wersji online.

Dotychczasowe zainteresowanie konferencją oraz konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości zmobilizowały nas do przygotowania dla Państwa NTEC 2020 w nowej formule. W sposób niejako wymuszony zmianą realiów funkcjonowania społecznego nowe technologie wkradły się do NTEC w nowej formule, umożliwiając nam zrealizowanie Konferencji.

Konferencja po raz drugi będzie towarzyszyła Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. W formie telekonferencji postaramy się przygotować wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz regulatorów opieki zdrowotnej, które umożliwi zapoznanie się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w schorzeniach sercowo-naczyniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Przy poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć ponad 500 uczestników. Przebieg wydarzenia był obszernie relacjonowany w magazynie i portalu Rynku Zdrowia. Nowa formuła tym bardziej pozwoli, aby kolejna edycja Konferencji była relacjonowana w taki sam sposób, aby jej przesłanie mogło dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia: www.ntec.org.pl, w portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl oraz PortalSamorzadowy.pl. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji serwisu rynekzdrowia.pl.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Udział bezpłatny po rejestracji.

Z wyrazami szacunku – łączymy się z Katowic

Mariusz Gąsior
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Wojciech Wojakowski
Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne

Wojciech Kuta
redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia