Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Joanna Kreczko

Joanna Kreczko

Firma: Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej

Stanowisko: wykonawca

Joanna Kreczko-Kurzawa – Chemik, specjalista w zakresie syntezy organicznej. Absolwentka Wydziału Chemii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Międzywydziałowych Studiów Podyplomowych „Współczesne metody analityki z elementami diagnostyki molekularnej”. Posiada przeszło 10-letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej. Specjalizuje się w syntezie peptydów na fazie stałej (SPPS) i w roztworze oraz w syntezie organicznej.

W zakresie jej zainteresowań naukowych leży także analityka chemiczna w zakresie oznaczeń analitów w próbkach o złożonej matrycy zarówno z wykorzystaniem technik instrumentalnych (w szczególności GC-MS i RP-HPLC -UV) jak i technikami klasycznymi (rodzaje prób: masa fermentacyjna, próbki środowiskowe, płyny ustrojowe, napoje alkoholowe itp.).

Posiada bogate doświadczenie popularyzatorskie i trenerskie. Od 2007 roku prowadzi szkolenia i warsztaty z technik analitycznych, chemii pokazowej oraz chemii w różnych aspektach życia i działalności gospodarczej

Pomysłodawca i organizator siedmiu edycji Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców: Człowiek Nauka Środowisko (od 2012 roku), członkini stowarzyszenia Rzecznicy Nauki (od 2016 roku).

Bierze udział w sesjach:

 • Start-upy w medycynie

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Start-upy w medycynie

  • Prezentacje finalistów II Konkursu Start-Up-Med – imprezy towarzyszącej V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych
  • Dyskusja z udziałem Jury II Konkursu Start-Up-Med

  Start-upy w medycynie

POWRÓT

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) przenosi się do internetu

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)”.

Wymagająca utrzymania zasad izolacji społecznej pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności. Dlatego III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się w czerwcu 2020 r. w wersji online.

Dotychczasowe zainteresowanie konferencją oraz konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości zmobilizowały nas do przygotowania dla Państwa NTEC 2020 w nowej formule. W sposób niejako wymuszony zmianą realiów funkcjonowania społecznego nowe technologie wkradły się do NTEC w nowej formule, umożliwiając nam zrealizowanie Konferencji.

Konferencja po raz drugi będzie towarzyszyła Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. W formie telekonferencji postaramy się przygotować wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz regulatorów opieki zdrowotnej, które umożliwi zapoznanie się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w schorzeniach sercowo-naczyniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Przy poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć ponad 500 uczestników. Przebieg wydarzenia był obszernie relacjonowany w magazynie i portalu Rynku Zdrowia. Nowa formuła tym bardziej pozwoli, aby kolejna edycja Konferencji była relacjonowana w taki sam sposób, aby jej przesłanie mogło dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia: www.ntec.org.pl, w portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl oraz PortalSamorzadowy.pl. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji serwisu rynekzdrowia.pl.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Udział bezpłatny po rejestracji.

Z wyrazami szacunku – łączymy się z Katowic

Mariusz Gąsior
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Wojciech Wojakowski
Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne

Wojciech Kuta
redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia