Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Mariusz Arent

Mariusz Arent

Firma: Fundacja Proturmed

Stanowisko: prezes

Współzałożyciel i Prezes Fundacji Proturmed od 2020 r. Fundacja  realizuje projekty wspierające promocję polskich usług i technologii medycznych na rynkach zagranicznych, głównie poprzez targi, zagraniczne misje handlowe, specjalne wydawnictwa.

Od 2017 r. doradza Polskiej Organizacji Turystycznej przy realizacji projektu promocji usług prozdrowotnych Go to Brand. Występuje przy POT jako ekspert na targach turystycznych i medycznych. Organizuje zagraniczne wizyty dziennikarzy oraz kontrahentów do Polski.

Od 2015 r. współtwórca, członek zarządu Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej z Gdańska – jednostki badawczej monitorującej i badającej proces rozwoju turystyki medycznej w Polsce i w Europie Centralnej.

Od 2014 r. właściciel agencji marketingu medycznego Blue Progress.  Agencja zajmuje się promocją oferty medycznej podmiotów z Polski oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.  Pomaga także w pozyskiwaniu i obsłudze pacjentów zagranicznych.

Autor licznych opracowań oraz wystąpień publicznych o turystyce medycznej.

Współredaguje portal Turystyka-medyczna.com – główne źródło informacji branżowej w Polsce.

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, kierunek socjologia i prawo. Prowadził zajęcia z organizacji turystyki zdrowotnej na prywatnej uczelni wyższej w Polsce.

Uprawia krótkie pływanie zimą i długie biegi latem.

Bierze udział w sesjach:

 • Start-upy w medycynie

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Start-upy w medycynie

  • Prezentacje finalistów II Konkursu Start-Up-Med – imprezy towarzyszącej V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych
  • Dyskusja z udziałem Jury II Konkursu Start-Up-Med

  Start-upy w medycynie

POWRÓT

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) przenosi się do internetu

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)”.

Wymagająca utrzymania zasad izolacji społecznej pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności. Dlatego III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się w czerwcu 2020 r. w wersji online.

Dotychczasowe zainteresowanie konferencją oraz konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości zmobilizowały nas do przygotowania dla Państwa NTEC 2020 w nowej formule. W sposób niejako wymuszony zmianą realiów funkcjonowania społecznego nowe technologie wkradły się do NTEC w nowej formule, umożliwiając nam zrealizowanie Konferencji.

Konferencja po raz drugi będzie towarzyszyła Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. W formie telekonferencji postaramy się przygotować wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz regulatorów opieki zdrowotnej, które umożliwi zapoznanie się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w schorzeniach sercowo-naczyniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Przy poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć ponad 500 uczestników. Przebieg wydarzenia był obszernie relacjonowany w magazynie i portalu Rynku Zdrowia. Nowa formuła tym bardziej pozwoli, aby kolejna edycja Konferencji była relacjonowana w taki sam sposób, aby jej przesłanie mogło dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia: www.ntec.org.pl, w portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl oraz PortalSamorzadowy.pl. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji serwisu rynekzdrowia.pl.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Udział bezpłatny po rejestracji.

Z wyrazami szacunku – łączymy się z Katowic

Mariusz Gąsior
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Wojciech Wojakowski
Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne

Wojciech Kuta
redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia