Prelegenci

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z
Michał Jarząb

Michał Jarząb

Firma: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach

Stanowisko: kierownik, Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi

Lekarz (ŚUM 2001), doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista onkologii klinicznej, od początku związany z gliwickim oddziałem Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego. Obecnie pełni funkcję kierownika Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi (Breast Unit). Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, członek Komitetu Towarzystw Narodowych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Autor i współautor ponad 200 doniesień naukowych opublikowanych w piśmiennictwie zagranicznym i krajowym oraz rozdziałów w podręcznikach i książkach (HI 16). Swoją pracę zaczynał od badań podstawowych w onkologii, od 2002 roku zaangażowany był w utworzenie i pracę jednej w pierwszych w Polsce jednostek zajmującej się zastosowaniem metod genomiki funkcjonalnej w onkologii translacyjnej. Zainteresowania naukowe ogniskują się wokół przedoperacyjnego leczenia systemowego raka piersi, wykorzystania badań molekularnych i zaawansowanej diagnostyki obrazowej do przewidywania efektów tej terapii oraz pomiaru wskaźników jej skuteczności.

 

Bierze udział w sesjach:

 • Start-upy w medycynie

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Start-upy w medycynie

  • Prezentacje finalistów II Konkursu Start-Up-Med – imprezy towarzyszącej V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych
  • Dyskusja z udziałem Jury II Konkursu Start-Up-Med

  Start-upy w medycynie

POWRÓT

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) przenosi się do internetu

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)”.

Wymagająca utrzymania zasad izolacji społecznej pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności. Dlatego III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się w czerwcu 2020 r. w wersji online.

Dotychczasowe zainteresowanie konferencją oraz konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości zmobilizowały nas do przygotowania dla Państwa NTEC 2020 w nowej formule. W sposób niejako wymuszony zmianą realiów funkcjonowania społecznego nowe technologie wkradły się do NTEC w nowej formule, umożliwiając nam zrealizowanie Konferencji.

Konferencja po raz drugi będzie towarzyszyła Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. W formie telekonferencji postaramy się przygotować wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz regulatorów opieki zdrowotnej, które umożliwi zapoznanie się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w schorzeniach sercowo-naczyniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Przy poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć ponad 500 uczestników. Przebieg wydarzenia był obszernie relacjonowany w magazynie i portalu Rynku Zdrowia. Nowa formuła tym bardziej pozwoli, aby kolejna edycja Konferencji była relacjonowana w taki sam sposób, aby jej przesłanie mogło dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia: www.ntec.org.pl, w portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl oraz PortalSamorzadowy.pl. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji serwisu rynekzdrowia.pl.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Udział bezpłatny po rejestracji.

Z wyrazami szacunku – łączymy się z Katowic

Mariusz Gąsior
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Wojciech Wojakowski
Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne

Wojciech Kuta
redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia