II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych: trwa rejestracja

WOK/Rynek Zdrowia - 21-02-2019

Przed nami druga edycja Konferencji Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), która w tym roku będzie wydarzeniem towarzyszącym IV Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 7-8 marca 2019 r. ).

II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych: trwa rejestracja

II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się 7 i 8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Pierwsza edycja NTEC odbyła się w kwietniu 2018 roku. Została przyjęta entuzjastycznie i zgromadziła ponad 500 uczestników.

Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych stała się forum dyskusji przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz decydentów w systemie opieki zdrowotnej. Właśnie taka konwencja spotkania pozwala na zapoznanie się z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w kardiologii, a także umożliwia poznanie punktu widzenia osób związanych z odmiennymi aspektami projektowania, wdrażania i stosowania innowacyjnych rozwiązań w medycynie sercowo-naczyniowej.

Szczegółowy program NTEC 2019 i rejestracja: www.ntec.org.pl

W ramach II Konferencji Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbędzie się 20 sesji. Poniżej ich tematyka:

• Agencja Badań Medycznych - evidence and value based medicine vs evidence based policy
• Elektroterapia i telemedycyna - anioł stróż czy grom z jasnego nieba?
• Futurologia stosowana - nowe rozwiązania. Co nas czeka w (nie)odległej przyszłości?
• Miażdżyca - nie tylko serce i mózg. Inne narządy wrażliwe na niedokrwienie. Od leków do laserów
• Kardiologia interwencyjna. Bezkrwawa rewolucja, część 1. - obrazowanie i fizjologia
• Kardiologia interwencyjna. Bezkrwawa rewolucja, część 2. - złożone interwencje. Gdzie chirurg nie może, tam kardiolog pomoże. Nieustanny rozwój technik nieoperacyjnych
• Zagrożenie życia poza szpitalem - kto nam pomoże?
• Nadciśnienie tętnicze - epidemia XXI wieku. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? Czy nowe technologie pomogą?
• Kardiochirurgia - kiedyś sztuczne zastawki, teraz sztuczne serce… Gdzie są granice?
• Kardiologia - system i medycyna
• Komunikacja zdrowotna. Serial? Spot? Twitter? Co jeszcze? Jak dotrzeć do społeczeństwa XXI wieku
• Cukrzyca - nie tylko leki. Od nowoczesnych pomp po inżynierię genetyczną
• Polskie innowacje technologiczne. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca
• Nowe technologie w prewencji. E-zdrowie przed e-chorobą. Czy doczekamy się wreszcie przełomu?
• Niewydolność serca - pacjent na krawędzi
• Ultrasonografia - co rok nowe pomysły
• Zaburzenia rytmu - ablacja w migotaniu przedsionków i niewydolności serca. Technologia dla coraz trudniejszych chorych
• Obrazowanie przyszłości. Czy metody obrazowe zastąpią badania inwazyjne? Nie pytaj czy - pytaj kiedy?
• Sztuczna inteligencja - czy już żyjemy w matriksie?
• Choroby zastawek serca - nowe przezcewnikowe technologie odpowiedzią na narastający problem społeczny

Organizatorzy II Konferencji Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych: III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Śląskie Centrum Chorób Serca; Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Górnośląskie Centrum Medyczne; redakcja magazynu i portalu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą - Grupą PTWP SA.

Więcej o IV Kongresie Wyzwań Zdrowotnych: www.hccongress.pl

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl

 


III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) przenosi się do internetu

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)”.

Wymagająca utrzymania zasad izolacji społecznej pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności. Dlatego III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się w czerwcu 2020 r. w wersji online.

Dotychczasowe zainteresowanie konferencją oraz konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości zmobilizowały nas do przygotowania dla Państwa NTEC 2020 w nowej formule. W sposób niejako wymuszony zmianą realiów funkcjonowania społecznego nowe technologie wkradły się do NTEC w nowej formule, umożliwiając nam zrealizowanie Konferencji.

Konferencja po raz drugi będzie towarzyszyła Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. W formie telekonferencji postaramy się przygotować wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz regulatorów opieki zdrowotnej, które umożliwi zapoznanie się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w schorzeniach sercowo-naczyniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Przy poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć ponad 500 uczestników. Przebieg wydarzenia był obszernie relacjonowany w magazynie i portalu Rynku Zdrowia. Nowa formuła tym bardziej pozwoli, aby kolejna edycja Konferencji była relacjonowana w taki sam sposób, aby jej przesłanie mogło dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia: www.ntec.org.pl, w portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl oraz PortalSamorzadowy.pl. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji serwisu rynekzdrowia.pl.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Udział bezpłatny po rejestracji.

Z wyrazami szacunku – łączymy się z Katowic

Mariusz Gąsior
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Wojciech Wojakowski
Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne

Wojciech Kuta
redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia