Katowice: II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych

MAK/Rynek Zdrowia - 15-02-2019

IV Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 7-8 marca 2019 r. ) towarzyszyć będzie II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), której pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2018 roku. Została przyjęta entuzjastycznie i zgromadziła ponad 500 uczestników.

Katowice: II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych

Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych stała się forum dyskusji przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz decydentów w systemie opieki zdrowotnej.

- Właśnie taka konwencja spotkania pozwala na zapoznanie się z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w kardiologii, a także umożliwia poznanie punktu widzenia osób związanych z odmiennymi aspektami projektowania, wdrażania i stosowania innowacyjnych rozwiązań w medycynie sercowo-naczyniowej - informują organizatorzy.

II Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbędzie 7 i 8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zaplanowano 20 sesji. Poniżej ich wybrana tematyka:

• Agencja Badań Medycznych – evidence and value based medicine vs evidence based policy
• Elektroterapia i telemedycyna – anioł stróż czy grom z jasnego nieba?
• Kardiologia interwencyjna: bezkrwawa rewolucja – obrazowanie i fizjologia
• Kardiochirurgia – kiedyś sztuczne zastawki, teraz sztuczne serce… Gdzie są granice?
• Niewydolność serca – pacjent na krawędzi
• Komunikacja zdrowotna. Serial? Spot? Twitter? Co jeszcze? Jak dotrzeć do społeczeństwa XXI wieku
• E-zdrowie przed e-chorobą. Czy doczekamy się wreszcie przełomu?
• Sztuczna inteligencja. Czy już żyjemy w matriksie?
• Choroby zastawek serca – nowe przezcewnikowe technologie odpowiedzią na narastający problem społeczny
• Cukrzyca – nie tylko leki. Od nowoczesnych pomp po inżynierię genetyczną

Organizatorzy: III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Śląskie Centrum Chorób Serca; Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Górnośląskie Centrum Medyczne; redakcja magazynu i portalu Rynek Zdrowia wraz z wydawcą - Grupą PTWP SA.

Szczegółowy program i rejestracja na NTEC: www.ntec.org.pl

Więcej o IV Kongresie Wyzwań Zdrowotnych i rejestracja: www.hccongress.pl


III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) przenosi się do internetu

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Konferencji „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)”.

Wymagająca utrzymania zasad izolacji społecznej pandemia SARS-CoV-2 sprawia, że nadal obowiązują ograniczenia, które wykluczają organizację dużych wydarzeń z udziałem publiczności. Dlatego III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC) odbędzie się w czerwcu 2020 r. w wersji online.

Dotychczasowe zainteresowanie konferencją oraz konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości zmobilizowały nas do przygotowania dla Państwa NTEC 2020 w nowej formule. W sposób niejako wymuszony zmianą realiów funkcjonowania społecznego nowe technologie wkradły się do NTEC w nowej formule, umożliwiając nam zrealizowanie Konferencji.

Konferencja po raz drugi będzie towarzyszyła Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych. W formie telekonferencji postaramy się przygotować wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz regulatorów opieki zdrowotnej, które umożliwi zapoznanie się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w schorzeniach sercowo-naczyniowych, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Przy poprzednich edycjach mieliśmy przyjemność gościć ponad 500 uczestników. Przebieg wydarzenia był obszernie relacjonowany w magazynie i portalu Rynku Zdrowia. Nowa formuła tym bardziej pozwoli, aby kolejna edycja Konferencji była relacjonowana w taki sam sposób, aby jej przesłanie mogło dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

III Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych odbywać się będzie poprzez stronę internetową wydarzenia: www.ntec.org.pl, w portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl oraz PortalSamorzadowy.pl. Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem, a relacje z sesji będą publikowane i agregowane w ogólnodostępnej sekcji serwisu rynekzdrowia.pl.

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w naszej Konferencji.

Udział bezpłatny po rejestracji.

Z wyrazami szacunku – łączymy się z Katowic

Mariusz Gąsior
III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Wojciech Wojakowski
Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Górnośląskie Centrum Medyczne

Wojciech Kuta
redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia