IV Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC)

14 czerwca odbyła się IV edycja Konferencji Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), będąca głównym wydarzeniem towarzyszącym VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 14-16 czerwca 2021 r.).

Tegoroczna odsłona Konferencji NTEC odbyła się w hybrydowej formule – zarówno stacjonarnie, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego, jak również z możliwością zdalnego udziału prelegentów oraz słuchaczy.

Konferencja NTEC stanowi wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz decydentów opieki zdrowotnej. Spotkanie stwarza wyjątkową możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i możliwościami ich praktycznego zastosowania w kardiologii i innych dziedzinach medycyny sercowo-naczyniowej.

W tym roku dyskusje z udziałem wybitnych specjalistów z dziedziny kardiologii i angiologii koncentrowały się wokół kluczowych zagadnień dla polskiej medycyny sercowo-naczyniowej, takich, jak między innymi:

  • Miejsce polskiej kardiologii w Europie
  • Krajowa Sieć Kardiologiczna – czy wystarczająca odpowiedź na głównego zabójcę Polaków
  • Wyzwania w medycynie sercowo-naczyniowej w trakcie oraz po pandemii COVID-19
  • Jak pandemia zweryfikowała rozwój nowych technologii medycznych, m.in. w kardiologii
  • W jaki sposób nowe technologie pomagają w wychodzeniu z pandemii

Retransmisje wszystkich sesji IV Konferencji NTEC są dostępne na stronie wydarzenia www.ntec.org.pl oraz na hccongress.pl. Z relacjami można się zapoznać w portalu rynekzdrowia.pl.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!