Prelegenci

B G K M P W
Szymon Brzósko

Szymon Brzósko

Firma: DaVita Sp. z o.o.

Stanowisko: dyrektor medyczny

Nefrolog, specjalista chorób wewnętrznych, transplantolog kliniczny. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, gdzie wykłada i rozwija swój dorobek naukowy od 1999 roku. Jest stypendystą programu naukowego Marie Curie Fellowship (stypendium naukowe we Włoszech w Instytucie Mario Negri Sud) oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej; swoją wiedzę poszerzał też na stażach i szkoleniach na Węgrzech, w Rumunii, Niemczech i USA. Ukończył kursy Basic Certificate in Quality & Safety Institute for Healthcare Improvement i The DaVita Way of Management.

Jest doktorem habilitowanym nauk medycznych i promuje kolejne pokolenia lekarzy i naukowców. Jest autorem i współautorem ponad 120 publikacji naukowych, podręczników akademickich i prelegentem krajowych i międzynarodowych konferencji medycznych. Wielkokrotny laureat nagród Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Ministra Zdrowia RP. Członek Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz American Society of Nephrology.

W zespole DaVita pracuje od 2014 r., od 2017 r. kieruje jego pracami medycznymi i dba o jakość leczenia pacjentów. Czas wolny, gdy wieje, spędza na wodzie, gdy nie wieje, wspina się w górach.

Bierze udział w sesjach:

 • Opieka koordynowana – nie ma innej drogi

  ZOBACZ WIĘCEJ
   

  Opieka koordynowana – nie ma innej drogi

  • Koordynowana opieka medyczna – organizacja i finansowanie, postulowane zakresy
  • Koordynacja opieki nad pacjentami – wnioski z dotychczasowych dyskusji, pilotaży i programów
  • Modele opieki koordynowanej, m.in. na przykładzie nefrologii
  • Projekt „Wieś OK” – opieka koordynowana w obszarach wiejskich jako przykład poprawy dostępności świadczeń specjalistycznych

POWRÓT